Spacer po Wilnie z Aleksandrą Jankowicz

12€ + koszt wysyłki

Przewodnik zawiera gotową trasę zwiedzania, interesujące ciekawostki oraz mapę z zaznaczonymi zabytkami. Rozpocznij swoją przygodę od Ostrej Bramy lub Katedry wileńskiej i pozwól, by miasto zabrało cię w magiczną podróż przez historię i kulturę.

Nie musisz spieszyć się, pozwól sobie na zatrzymanie się, by zrobić zdjęcia, posłuchać dźwięków stolicy Litwy czy skosztować lokalnej kuchni. Zwiedzaj w swoim tempie, zatrzymując się na kawę.

Czy marzysz o odkryciu uroków Wilna w sposób, który pozwoli ci czerpać pełnię radości z podróży, nie martwiąc się o planowanie każdego kroku? Zrób sobie przerwę od szukania informacji w internecie i sięgnij po książkowy przewodnik, który napisałam dla Ciebie!

Zapraszamy do odkrywania ukrytych zakątków i tajemniczej historii Wilna z Aleksandrą Jankowicz – lokalną przewodniczką, gorliwą pasjonatką rodzinnego miasta oraz historykiem

z wykształcenia. Stworzyła książkę, która Cię prowadzi

przez miejsca znane i oraz mniej znane.

Urodzona i wychowana w Wilnie, od lat jest nieodłączną częścią tego miasta. Nieustannie poszukuje, odkrywa oraz się dzieli faktami i ciekawostkami o Wilnie i Litwie. Jej pasja do poznania przeszłości oraz miłość do lokalnej kultury sprawiają, że każda wycieczka staje się wyjątkowym doświadczeniem oraz zostaje w pamięci na długo. Poza prowadzeniem wycieczek, Pani Aleksandra jest założycielką oraz redaktorką portalu turystycznego Poznajwilno.pl, w którym dzieli się swoją wiedzą i pasją z szerokim gronem miłośników podróży.

Poradnik, który trzymasz w ręku, zabierze Cię w niezwykłą podróż. Jeśli trzymać się będziesz wytyczonego planu, przejdziesz

główną ulicą Starego Miasta od Ostrej Bramy do Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława i św. Władysława (katedry wileńskiej).

To wspaniała publikacja również dla tych, kto tylko planuje pojechać do Wilna oraz poznaje miasto z pozycji własnej kanapy.

1. Ostra Brama
     1.1. Skarbiec Ostrobramski
2. Kościół św. Teresy
3. Cerkiew św. Ducha
4. Zespół budynków sakralnych Bazylianów
     4.1 Brama Bazyliańska
     4.2 Cerkiew grekokatolicka p. w. Trójcy Przenajświętszej
     4.3 Cela Konrada
5. Litewska Filharmonia Narodowa
6. Pomnik i Plac J. Basanavičiusa
7. Kościół św. Kazimierza
     7.1 Krypta z relikwiami św. Andrzeja Boboli
8. Ratusz wileński
     8.1 Plac Ratuszowy
     8.2 Stare Miasto
9. Cerkiew św. Nikołaja
10. Hotel „Pacai”
11. Pałac Chodkiewiczów
12. Cerkiew św. Paraskiewy Męczennicy (Piatnicka)
13. Dom Sygnatariuszy
14. Hotel „Narutis”
15. Uniwersytet Wileński
     15.1 Kościół św. Janów
16. Najstarsze ulice Starego Miasta
17. Plac Katedralny
     17.1 Pomnik Giedymina
18. Katedra Wileńska
     18.1 Kaplica św. Kazimierza
     18.2 Podziemia katedralne
19. Dzwonnica katedralna
20. Pałac Wielkich Książąt Litewskich

W sprawie zakupu prosimy o kontakt: info@poznajwilno.pl lub aleksandra@poznajwilno.pl

Wysyłamy książkę do Polski, Litwy, oraz pozostałych krajów Unii Europejskiej, a także do Stany Zjednoczone Ameryki oraz Kanady.

Możliwość odebrania książki w Wilnie.

Wycieczka

5%

zniżki

Przewodnik po
Wilnie

Aleksandra Jankowicz