Ekspozycja w Muzeum pieniądza - Pieniądze IX - XV w.

Pieniądze IX – XV w. – ekspozycja w Muzeum pieniądza

Muzeum pieniądza - samodzielne bicie monet

Ekspozycja bicia monet

Placówka muzealna opowiada o historii działalności banku centralnego Litwy oraz wprowadza w ogromny świat pieniądza i tajemnice finansów. W pięciu salach muzealnych o powierzchni 350 m2 mieści się jedno z najbardziej nowoczesnych muzeów pieniądza w krajach bałtyckich. Zwiedzający zapoznają się z historią bankowości świata, dowiedzieć się, jak wyglądały pieniądze w starożytności, poznać historię pieniędzy papierowych oraz obecnych kart kredytowych.

Prezentacja muzeum w języku angielskim – [youtube_button text=”Obejrzyj” url=”http://youtu.be/qUprwIhggh0″ button=”button-medium-orange” autoplay=”1″]

Interaktywna ekspozycja pieniędzy świata w Muzeum pieniądza

Ekspozycja pieniędzy świata

W sali monet zapoznajemy się z techniką bicia monet. Możemy obejrzeć tu monety obiegowe, okolicznościowe i kolekcjonerskie.

W sali “Współczesne pieniądze świata” możemy dowiedzieć się o historii pieniądza dowolnego kraju poprzez wysunięcie szuflady z nazwą wybranego państwa.
Muzeum także opowiada o środkach zabezpieczenia współczesnych banknotów. Nowoczesne monitory podają notowania giełdowe papierów wartościowych, kursu walut i metali szlachetnych na giełdzie wileńskiej.

Akcja Banku Kooperacyjnego wartości 500 Lt (1934 r.)

Akcja Banku Kooperacyjnego

Dzielnica: Stare Miasto (lit. Senamiestis)
Adres: ul. Totorių 2/8
Godziny otwarcia: od 01.04 do 31.10 od 10:00 do 19:00 (pon.-pt), 11:00-18:00 (sob.);
Od stycznia (01.11) do kwietnia (31.03) od 09:00 do 18:00 (pon.-pt), 10:00-17:00 (sob.)
Wstęp do muzeum: bezpłatny
Strona internetowa: lb.lt